fbpx

Udi and Osher

טור במעריב

טור מעריב פברואר 20׳

קציצת הבית

אם שאלתם את עצמכם פעם מה ההבדל בין קציצה רגילה לקבב, אז נבהיר קודם שמבחינת ההגדרה, אין כל כך הבדל. לנו נוח להגדיר קבב כתערובת של בשר מתובל בצורה מינימלית יחסית, ואילו בקציצה נכנסים בדרך כלל גם ביצים, עמילן כלשהו )לחם, פירורי לחם, תפוח אדמה( ואצלנו גם ירקות.

טור מעריב ינואר 20׳

בשעה טובה, הגיע החורף!

מבחינתנו, זה אומר שאפשר להוציא את סיר המרק המשפחתי, להכניס חומרי גלם ומים, לבשל, ולקבל סיר מרק שכיף לאכול ממנו תמיד, אבל בעיקר כשבחוץ סוער.
אם נעשה משאל רחוב אקראי, מהודו ועד כוש, מהי המנה המחממת, המנחמת והמשביעה ביותר, אין לנו ספק שהתשובה תהיה חד-משמעית-מרק.

טור מעריב דצמ 19׳

נס פח השמן זית

כשחג החנוכה בשיאו, אנחנו בטוחים שכבר טעמתם סופגנייה אחת או שתיים, אבל אל תדאגו – אנחנו לא מכאן כדי לנזוף, אלא כדי להזכיר שגם כאשר חוטאים בפחמימות חשוב להקפיד על איכות השמן

טור מעריב נוב 19׳

הג'ינג'ית הלוהטת

הטמפרטורות החמות מתמתנות, רוחות מתחילות לנשב, עננים נאספים בשמיים ומדי פעם ממטירים גשמים על פני

אף על פי שבארצנו הים תיכונית אין באמת עונות מעבר, ותכלס עדיין חם לנו בשעות היום – אנחנו נוהגים לקרוא לתקופה הזאת שבשנה “סתיו”, עם מבטי קנאה קלים לעבר מדינות אירופה.

אם בכל זאת נתעקש על דמיון למדינות אחרות ורחוקות, נוכל למצוא אותו בשדות ובשווקים בדמותן של הדלעות.

טור מעריב אוק 19׳

אורחים נוספים הגיעו

לפי המסורת, סוכות הוא החג שבו מסיימים את השנה החקלאית, כלומר החג שבו אוספים את התבואה, ולכן הוא נחשב לשמח מאוד בתרבות היהודית. בשבילנו שמחה וחקלאות הולכות יד ביד, שכן אין משהו משמח יותר מירקות, מקטניות ומחומרי גלם המגיעים ישירות מהחקלאי.

טור מעריב סמפטבר 19׳

הקסם שבפשטות

תקופת החגים מזמנת לכולנו ארוחות רבות עם משפחה וחברים, ומדי שנה עולות מחדש השאלות: מה נכין? כיצד מחדשים, אך גם שומרים על המסורת? לאלו הצטרפו בשנים האחרונות התהיות איך לשמור על תזונה מאוזנת בארוחת החג ואיך לסיים אותה בלי לפתוח שלושה כפתורים במכנסיים.

טור מעריב אוג 19׳

רומנטיקה בחום הלוהט

ט”ו באב בדרך, וזה הזמן לחשוב מה לעשות לקראתו. ריבוי האפשרויות מביא לחוסר אונים ולמצב שבו הכל נראה רגיל מדי, לא מיוחד מספיק, משעמם, ועוד כל מיני מילים שמוציאות לנו את החשק. לכן יש לנו הצעה שאולי תזכיר לכם נשכחות: לצאת לפיקניק.
זה הרגע שבו אתם ודאי חושבים שהשתגענו על כל הראש. למי יש כוח לצאת לפיקניק בחום הזה? ומה יהיה עם ההכנות המורכבות שהוא מצריך?

טור מעריב יולי 19׳

קר בפה חם בלב

קיץ מתקרב לשיאו ורבים מאיתנו מנסים לקרר את הגוף והנשמה. הדרך הכי טעימה לעשות זאת היא ארטיקים וקינוחים קפואים שכולם אוהבים. הבעיה היא שרוב המוצרים שנמכרים היום בשוק אינם הדבר הבריא ביותר. בלשון המעטה. בארטיק קרח יש כמויות גבוהות מאוד של סוכר; בארטיק פירות יש כמויות גבוהות של סוכר ואחוזי פרי נמוכים בדרך כלל; ובארטיקים החלביים יש כמויות גבוהות של שומן רווי וסוכר.

טור מעריב יוני 19׳

שבועות הוא לא רק גבינות

חג שבועות הוא גם חג הביכורים, ובתקופה הזאת של השנה השווקים מלאים בירקות ובפירות עונתיים אין סיבה שהם לא יתפסו חלק גדול מהשולחן שתכינו.
שבועות הוא אחד משלושת הרגלים, המועדים שבהם היו עולים בני ישראל אל בית המקדש בירושלים. ביום חג זה, 49 ימים לאחר שיצאו בני ישראל ממצרים, אירע מעמד הר סיני ולכן השםהרשמי “חג מתן תורה”…

טור מעריב מאי 19׳

מלכת על האש

אחד היתרונות בלהיות ישראלי הוא שכל הזמן אנחנו חוגגים, מבשלים ומאכילים. רק סיימנו את פסח, והנה יום העצמאות בפתח ושוב אנחנו מתעסקים באוכל. אחרי הלילה שבו הדלקנו את המשואות,דילגנו בין במות המופעים ויצאנו למסיבות ביום, רובנו יוצאים החוצה, לחיק הטבע או לחצר, מבעירים גחלים ועושים מנגל, או אם תשאלו כל יוצא דרום אמריקה, עושים פאריז’ה.

טור מעריב אפריל 19׳

אוכלים ללא רגשות אשמה

רוצים לסיים את ארוחת פסח בלי לפתוח את כל הכפתורים? צאו לצעידה בשעות אחר הצהריים שלפני הארוחה והקפידו על מה שנכנס לכם לצלחת וגם: מתכונים קלים שישכיחו מלבכם את מצוות אכילת המצות פסח בפתח, וכל עם ישראל בטירוף. מתכונים לחג אתם יכולים למצוא בכל מקום, אבל אנחנו רוצים לדבר על הבחירות הנכונות בליל הסדר. או במילים אחרות – איך לסיים את הארוחה בלי לפתוח את כל הכפתורים. אבל אל דאגה, אם תמשיכו לקרוא עד הסוף, תקבלו גם מתכונים נפלאים לשולחן החג.

טור מעריב מרץ 19׳

אדונית התבלינים

לכל בשלנית ובשלן מנוסים יש תערובת תבלינים אהובה, שבה הם משתמשים “לפי העין” … אנחנו כאן כדי להדריך אתכם כיצד נכון להשתמש בתבלינים בבישול הביתי הבריא, כדי שגם אתם תוכלו ליצור את השילוב המיוחל כל בשלנית )או בשלן( – בטח ל לאלו שכבר מבשלות המון שנים ונכנה אותן “מאמות” לצורך העניין – יש “כישוף אוכל” משלה, הסוד הזה שיגרום לנו לזכור את הביס עוד שנים רבות אחרי שטעמנו ממנו. המשותף לרוב הכישופים הוא החיבור בין כמה תבלינים, המשתלב באופן מושלם במאכל. אנחנו כאן כדי לקצר תהליכים ולהסביר בפשטות מהו סוד השימוש הנכון בתבלינים בבישול הביתי הבריא, כדי שגם אתם תוכלו ליצור את “הכישוף” המיוחל. לתבלינים יש ערך תזונתי חשוב. הם נטולי ערך קלורי, מאחר שמשתמשים בהם בכמות קטנה, אולם הם עמוסים בטעם, ובשל כך הם משמשים לנו ככלי להפחתת כמויות הנתרן, הסוכר ועודפי השומן המיותרים במזון. נתחיל בבסיס: מהם תבלינים? …

 

טור מעריב פברואר 19׳

רומנטיקה בצלחת

אז מה אתה עושה לה ליום האהבה?” – המשפט המוכר שמסוגל לנטוע פחד בלבו של כל גבר שיש לו בת זוג כשמתקרב המועד. אנחנו פה כדי להראות לכם שאין צורך לחשוש, אלא מקסימום להתרגש. אפשר להכין ארוחה מרשימה ורומנטית בבית, עם אורות מעומעמים ומוזיקה שקטה. לטעמנו, זה עדיף ונעים בהרבה על מסעדה המונית, עמוסת סועדים וסועדות שהגיעו לחגוג את אותו מאורע. את המסעדות תשאירו לימים אחרים.

טור מעריב דצמבר 18׳

קטניות או לא להיות

ת ההחלטה שלנו לשנה החדשה א קיבלנו, ואנחנו מבטיחים לאכול יותר קטניות. הכוונה היא לא להכין חמין גם בימי הקיץ המיוזעים או לנגב חומוס תעשייתי מהמקרר בסופרמקט. ממש לא. כאשר אנו מנסים לחולל שינוי מהותי בהרגלים שלנו, יש לבחור באסטרטגיה חכמה. מהפך של 180 מעלות יביא במוקדם או במאוחר לחזרה מתסכלת להרגלים הישנים. לכן עלינו לבצע שינויים קטנים, המקובלים עלינו ועל הסביבה, לאט. עקב בצד אגודל. מדוע הקטניות חשובות לנו כל כך? הן מלאות בסיבים תזונתיים, עשירות בחלבון מהצומח, יותר בוויטמינים ובמינרלים בעדשים יש פי 3 ברזל מבבשר הודו. אין צורך להרחיק לכת ולהוציא סכומים גבוהים על גוג‘י ברי, זרעי צ‘יה או אבקת מאקה שמבטיחים לנו גדולות ונצורות, חבל על הכסף. הקטניות הן הסופר־ פוד האמיתי, והן מתאימות לכל כיס וזמינות בכל פינת רחוב…

טור מעריב דצמבר 18׳

חמה ומתוקה

לום לכולם וברוכים הבאים לטור החדש שלנו – אודי ואושר ש מבשלים חיים בריאים. רגע רגע, לפני שאתם נבהלים מהמילה בריא, חשוב לנו להגיד שאנחנו ממש לא רוצים שתאכלו ספירולינה, שתהיו טבעונים, תנביטו קטניות או תשתו שייק תרד ועשב חיטב בבוקר! במקום לבזבז כסף על כל מיני סופרפוד שונים, אנחנו מעדיפים שתשקיעו אותו בחומרי גלם איכותיים כמו ירקות טריים, קטניות, וגם ביצים, מוצרי חלב, דגים ובשר ממקור טוב, רק אם אתם רוצים. כל אחד והבחירות שלו.. הבריא שלנו הוא קודם כל טעים, כולל את כל אבות המזון, ובעיקר יגרום לכם להרגיש טוב אחרי שתאכלו אותו. אז אחרי שנרגעתם אפשר להתחיל…